رنـــــــــــــــــــگارنگ

اشپزخونه ی مجازی ما

کیک با روکش گاناش کاراملی
ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/٦   کلمات کلیدی: کیک ها

یه کیک کاکائویی با تزئین گاناش کاراملی که جمعه بردیم خونه ی مامانم و مورد استقبال همه قرار گرفت هر چند من گاناش شکلاتی را بیشتر می پسندم ولی موقع در دسترس نبودن شکلات تلخ این روش هم خوب جواب میده ...............


برای کیک پایه می تونید از پودر کیک کاکائویی استفاده کنید و یا و یا هر کیک ساده ای که درست می کنید  2 یا 3 ق غ از ارد کم می کنید و به همان مقدار پودر کاکائو اضافه می کنید (بسته به ذائقه مقدار کاکائو کم و زیاد می شود ).کیک که اماده شد اجازه می دهیم تا سرد شود و در این فاصله گاناش را درست می کنیم.

مواد لازم گاناش کاراملی :

خامه ............................    200 گرم

شکر ...........................       100 گرم

کره ..............................   50 گرم

روش تهیه :

در قابلمه ای کوچک شکر را می ریزیم و روی حرارت متوسط رو به تند می گذاریم تا شکر اب شود اصلا از قاشق برای هم زدن استفاده نمی کنیم فقط ظرف را تکان می دهیم و خیلی باید مواظب باشیم تا شکر نسوزد وگرنه گاناش تلخ می شود . حالا خامه و کره را اضافه می کنیم و روی حرارت کم می گذاریم تا اب شوند  مواظب پاشیدن مواد به اطراف باشید .(در این مرحله مواد گلوله می شود نگران نشین کم کم اب می شوند ) و از داغی که افتاد روی کیک سرد شده می ریزیم .

که البته من برای وسط کیک از این گاناش با گردو ی خرد شده استفاده کردم.

و بعد لایه ی دیگر کیک را روی ان گذاشتم و روی کیک را هم با گانش تزئین کردم .برای تزئین بیشتر روی کیک می توان از اسمارتیز های رنگی شکلات چیپسی و مغز های دلخواه نیز استفاده کرد .