رنـــــــــــــــــــگارنگ

اشپزخونه ی مجازی ما

مرغ فویلی اتیشی
ساعت ٤:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/۱٩   کلمات کلیدی: مرغ

جمعه ای که گذشت با عمه و دایی محترم و دو دختر گلشان رفتیم باغ و این مرغ فویلی را پختیم جاتون خالی خیلی خوش مزه شده بود .......................


مراحل اماده سازی و پخت :                                                                                              ابتدا از شب قبل مرغ را می شوییم و داخل شکم ان را خالی می کنیم و در ابکش می گذاریم تا اب ان برود بعد فلفل دلمه ای و پیاز را رنده ی درشت می کنیم و با ابلیمو نمک زعفران اب کرده  وکمی ادویه مخلوط و داخل شکم مرغ و زیر پوست ان را از این مواد پر می کنیم و مرغ را در ظرفی می گذاریم و کمی ابلیمو و نمک  روی ان می ریزیم و تا روز بعد در یخچال  می گذاریم .

بعد از 12 تا 14 ساعت استراحت و مزه دار شدن مرغ مراحل اماده سازی ان برای پخت شروع می شود  :                                                                                                                                                            (قبل از هر کاری داخل گودالی کوچک اتش را روشن می کنیم تا زغال ها اماده شوند)  .                                                                                               

 مرغ را از داخل مواد بر می داریم روی فویل می گذاریم و کمی از مواد داخل شکم ان را خالی می کنیم و تمام سطح مرغ را کره و کمی نمک می زنیم

 

فلفل دلمه ای و پیاز را خلالی می کنیم

 داخل شکم  و روی ان رااز فلفل دلمه ای و پیاز خلال  پر می کنیم

فویل را طبق مراحل زیر  می پیچانیم

در مرحله ی اخر قسمتی از فویل را به رو تا می کنیم و قسمتی را هم به زیر بر می گردانیم چون حرارت در قسمت پایین بیشتر است و طبق تجربه ی ما بهتر است طرف سینه ی مرغ پایین باشد تا کاملا برشته شود .

حالا مرغ پیچیده شده در فویل را داخل گودال زغال می گذاریم و روی ان را  هم با زغال  می پوشانیم و 2 ساعت زمان می برد تا کاملا مغز پخت و برشته شود(اطراف عکس را ندید بگیرید حرارت زیاد اجازه نمی داد از نزدیکتر عکس بگیرم )

 

پوشاندن کامل روی ان با زغال

و خارج کردن ان بعد از گذشت 2 ساعت

بعد از باز کردن فویل(روی مرغ )

پشت مرغ

در اخر هم تزئین شده اش با پلو (حاصل همکاری من و عمه جــــــــــــــــون )

جای همتون سبز خیلی خوش گذشت .